SkillsLatvia pasākumiRezervē kalendārā 9. un 10. maiju, jo SkillsLatvia 2024 Tevi jau gaida!

9. un 10. maijā jau septīto reizi Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā, notiks nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2024! Tas pulcēs vairāk nekā 120 audzēkņus no 30 profesionālās izglītības iestādēm, kuri sacentīsies 20 prasmju konkursos.

Aicinām skolēnus, viņu vecākus, pedagogus un citus interesentus apmeklēt SkillsLatvia 2024 un iepazīt profesionālās izglītības iespējas!

Apmeklētājiem būs iespēja:

redzēt 20 prasmju konkursus vienuviet;

vērot labākos jaunos profesionāļus darbībā;

izmēģināt dažādas profesionālās prasmes;

uzzināt par izglītības iespējām profesionālās izglītības iestādēs;

aprunāties ar karjeras konsultantiem;

iepazīt SkillsLatvia dalībnieku pieredzes stāstus;

uzzināt vairāk par dažādām profesijām iedvesmojošās sarunās;

uzspēlēt galda spēles;

piedalīties viktorīnā, prasmju stafetē un citās aktivitātēs!

Ieeja pasākumā un autostāvvieta bez maksas!

Papildu informācija https://www.viaa.gov.lv/lv/skillslatvia

 

Ēnu diena 2024

Arī šogad Krimuldas vidusskolas vairāki skolēnu piedalījās Ēnu diena 2024, kas šogad notika 4.aprīlī. Šī gada tēma bija Pielaiko profesiju.

Krimuldas vidusskolas skolēni izvēlējās ēnot vecākus, radiniekus un arī profesijas pārstāvjus, kurus ieteica ēnot draugi. Neviena no izvēlētajām profesijām neatkārtojās. Izvēlētās profesijas bija sākot no bērnu dārza pavāra līdz pat ķīmiķim gāzes krātuvē.

Skolēni pavadīja visu dienu ar profesijas pārstāvi, pildīja viņiem uzdotos uzdevumus, kas palīdzēja vairāk saprast par šo profesiju. Skolēni atzina, ka priekštats par profesijām mainījās, piemēram, par ķīmiķa, pavāra un grāmatveža. Lielākā daļa skolēnu profesijas atzina par diezgan grūtām, bija arī kur prasīja smagu un nogurdinošu darbu. Skolēni pēc Ēnu dienas nav zaudējuši vēlmi mācīties un vēlāk arī strādāt par izvēlēto profesiju.

Sarunas beigās atzina, ka nākošajā gadā arī izmantos iespēju ēnot.

Pielaiko profesiju  Ēnu dienas norises datumi ŠEIT!

Izglītības iestādes aicina ikvienu interesentu apmeklēt atvērto durvju un informācijas dienas, kā arī izstādes, karjeras dienas un citus publiskus pasākumus klātienē vai tiešsaistē.

Lai iepazīstinātu topošos studentus ar mācību iespējām, programmām, pasniedzējiem, mācību procesu un vidi, kā arī sporta un atpūtas iespējām, dienesta viesnīcām, bibliotēkām, augstskolas, koledžas un profesionālās izglītības iestādes piedāvā apmeklēt atvērto durvju dienas, informācijas dienas, karjeras dienas un citus pasākumus.

Vairākas augstskolas piedāvā topošajiem studentiem arī iespēju padziļināti iepazīt izglītības iestādes vidi, aicinot kļūt par sekotāju

Ceļazīmes

 kādam no studentiem pasākumā “Seko studentam”. Tāpat ikviens interesents var apmeklēt izglītības izstāžu organizētās viktorīnas, hakatonus un citus publiskus pasākumus tiešsaistē vai klātienē. Atvērto durvju dienas, karjeras dienas un citus izglītojošus pasākumus aicina apmeklēt arī uzņēmumi un iestādes.

NB! Vēršam uzmanību, ka gan klātienē, gan tiešsaistē organizētiem pasākumiem var būt noteikta obligāta iepriekšēja pieteikšanās! Iesakām iepazīties ar visu pieejamo informāciju par pasākumu izglītības iestādes mājaslapā un/vai sociālajos medijos.

Noskaties! Atvērto durvju dienu un citu pasākumu tiešraižu ieraksti un virtuālās tūres ir apkopotas šī raksta pēdējā tabulā.

NIID.LV apkopotā informācija tiek regulāri papildināta!

Aicinām izglītības iestādes informēt par plānotajiem pasākumiem un izmaiņām, rakstot uz e-pastu info@niid.lv.

Atvērto durvju dienas pasākumi 2024. gada martā ŠEIT!

 

Karjeras nedēļas plāns Krimuldas vidusskolā

Tiešsaistes nodarbības

Varēs atvērt Tavai karjerai FB kontu

Karjeras nedēļas plāns

Uzņēmumu atvērto durvju dienas. Šogad ir pieteikušies vairāk kā 50 uzņēmumi, pasākums notiks 5 dienas no 9. līdz 13. oktobrim. Iepazīties ar uzņēmumiem un pieteikties var ŠEIT

Karjeras nedēļas plāns ŠEIT

Karjeras nedēļa 16.-20.aktobris

VIAA informāciju par karjeras nedēļu ŠEIT

Kādu atbalstu sniedz pedagogs karjeras konsultants? ŠEIT!

Karjeras nedēļa 2023  Pasākumu plāns no 16.–20. oktobrim ŠEIT!

 

06.04.2023. Krimuldas vidusskolā norisināsies otrā Projektu diena, kas ir saistīta ar karjeras izvēli. Skolā viesosies Laine Lapiņa “LAINE’S NAIL ART and beauty Studio” īpašniece, kura pastāstīs par kosmetoloģijas profesijām. https://www.llgelsystem.lv/par-mums/

Amanda Ozoliņa “Kūkas gardas” īpašniece, jauniešus iepazīstinās ar konditorejas profesiju. https://kukasgardas.lv/

Aivars Lapiņš jauniešiem stāstīs par kriminālistiku policijas darbu, kas nav redzams ikdienā.

10.03.2023. Krimuldas vidusskolā norisināsies pirmā Projektu diena “Iepazīsti savu vecāku profesiju”. Foto ŠEIT!

21.03.2023. Krimuldas vidusskolā viesosies lektore no prakse.lv. Lekcijas laikā jaunieši iegūs informāciju par profesiju un augstākās izglītības iestādes izvēli, darba devēju ieteiktajām studiju programmām, karjeras veidošanu un noslēgumā tiks izspēlēta arī darba intervijas simulācija. Lekcijā piedalīsies 11. un 12. klases skolēni. Plašāka informācija ŠEIT!

25.01.2023. Krimuldas vidusskolā viesosies RTU Cēsu studiju un zinātnes cents ŠEIT!

3.b klase iepazīst policistu profesiju ŠEIT!

Karjeras izvēles testi ŠEIT!

22.11.2022. Krimuldas vidusskolas 1.-4.klašu izglītojamie piedalījās Latvijas Biškopības biedrības izglītojošā programmā “Medus diena”. Pasākuma foto ŠEIT!

 

Karjeras nedēļa 2022 

Video par dažādām profesijām ŠEIT!

Diskusija “Kādas superspējas veidos manu nākotni?” (9.-11.kl.) ŠEIT!

Diskusija “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?ŠEIT!

                                                                   Vairāk ŠEIT!

 

Krimuldas vidusskolas KARJERAS IZGLĪTĪBAS programma 1.– 12.klasei 

19.05.2021. Noslēdzies viens posms no 2017.gada marta līdz šī gada maijam projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Atskats uz paveikto ŠEIT!

20.04.2021.

Vebināra ieraksts un prezentācija te: https://epale.ec.europa.eu/lv/node/300036

20.04.2021.

Mini seriāls “Kļūsti par programmētāju” https://teirdarbs.lv/pirms-darba-s3e10/

23.03.2021. 11.-12.klašu izglītojamo tikšanās ar NBS Speciālo uzdevumu vienības karavīriem. ŠEIT!

17.02.2021. Noderīga informācija vecākiem bērna karjeras veidošanā. ŠEIT!

Diskusiju atziņas. ŠEIT!

28.10.2020. Klau! Tiešsaistes diskusija vidusskolēniem “Uzklausi, padomā un izlem pats!” plkst.10.00

27.10.2020. Klau! Tiešsaistes diskusija vecākiem “Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt?” plkst. 19.00

26.10.2020. Preses relīze. ŠEIT!

Pedagogs karjeras konsultants Līga Kalniņa

Individuālās karjeras konsultācijas skolēniem un vecākiem pēc iepriekšējas pieteikšanās klātienē 3-34 kabinetā vai e-klasē.

 

Tavai Karjerai video lekcija – Tavas karjeras izvēles pamatsoļi

Tavas karjeras izvēles pamatsoļi – https://youtu.be/6a_ZzHlT6Oo

Kā veiksmīgi uzsākt studijas augstskolā – https://youtu.be/-QDPqvjOfHA

Vecāki – bērna karjeras atbalstam – https://youtu.be/PNu-2bE1XCM

Kāpēc izvēlēties IT nozari? – https://youtu.be/hKuS5YDqMzY

Ko nozīmē karjera IT nozarē? – https://youtu.be/e-qBTf4qapY

 

15.04.2020. Valsts izglītības attīstības aģentūras uzdevumā veidotais video seriāls par profesionālo izglītību Latvijā! ŠEIT!

10.03.2020. Pasākums  “Ražot Latvijā – 4” 8.-12.klases interesentiem uz uzņēmumu AS “Valmieras stikla šķiedra”, lai iepazītos ar uzņēmumu, ražošanas procesu, tajā nepieciešamajām profesijām. Foto ŠEIT.

19.02.2020. Pasākums “Ražots Latvijā-3” 5.-12.klases interesentiem uz bērza saplākšņa produktu un saistīto pakalpojumu attīstītāja, ražotāja un piegādātāja “Latvijas Finieris” grupas uzņēmumu SIA “Troja”, Bauskas ielā 143, Rīgā, lai iepazītos ar ražošanas procesu un tajā nepieciešamajām profesijām. Foto ŠEIT.

17.02.2020. Pasākumu “Ražots Latvijā-2” 5.-12.klases interesentiem uz elektrotehnikas uzņēmumu AS HansaMatrix , Ogrē, Akmeņu ielā 72, lai iepazītos ar elektrotehnikas ražošanas procesu un tajā nepieciešamajām profesijām. Foto ŠEIT.

13.02.2020. Karjeras pasākums ,,Teātris kā uzņēmums’’ Foto ŠEIT.

17.01.2020. interesenti no 5.b, 6.b, 7.b, 8.a, 9.a, 10., 11., 12.klases pasākumā “Ražots Latvijā-1” apmeklē Latvijas Radio, lai iepazītos ar komunikācijas un mēdiju jomas uzņēmumu, tā darbību un tajā nepieciešamajām profesijām. Foto ŠEIT.

12.12.2019. 10., 11.klases karjeras brauciens uz dabas un tehnoloģiju parku “URDA”. Foto ŠEIT.

04.12.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākumi – 1.klasēm nodarbības “Šarādes par profesijām” (foto ŠEIT ) un 8.-9.klašu izglītojamajiem nodarbības “Karjeras puzle”. Foto ŠEIT.

17.10.2019. Krimuldas novada skolās no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū. Lasīt visu rakstu…   Foto ŠEIT.

10.05.2019. 6.b klase apmeklē “Ādažu Čipsu” ražotni, lai izglītojamos iepazīstinātu ar čipsu ražotnes procesu, tajā nepieciešamajām profesijām, darba vidi, darba specifiku. Foto ŠEIT.

08.05.2019. 11.,12.klases izglītojamie apmeklē izstādi “Skills Latvia 2019”. Foto ŠEIT.

03.05.2019. 8.b, alternatīvā klase apmeklē konditorejas fabriku “Mario”, lai izglītojamos iepazīstinātu ar konditorejas izstrādājumu ražošanas procesu, tajā nepieciešamajām profesijām, darba vidi un darba specifiku. Foto ŠEIT.

20.02.2019. Krimuldas vidusskolas Bērnu un jauniešu žūrijas dalībnieki karjeras pasākumā “Dizains ar stāstu”. Izglītojamie apmeklēja  Dizaina biroju H2E Vīlandes ielā 1-13, Rīgā, lai iepazītos ar dizaina biroja darba specifiku, pārstāvētajām profesijām. Foto ŠEIT.

12.02.2019. Krimuldas vidusskolā viesojas Valsts robežsardzes pārstāvji, lai 9.-12.klašu izglītojamiem stāstītu par Valsts robežsardzes darbu, mācībām un karjeras iespējām. Foto ŠEIT.

06.02.2019. 7.b klase karjeras pasākuma ‘’Ražots Latvijā” 2 ietveros devās uz SIA „Lat Eko Food” BIO produktu ražotni “Rūdolfs” un Rīgas Valsts tehnikuma Profesionālās izglītības kompetences centru. Foto ŠEIT.

05.02.2019. 11. un 12.klases izglītojamajiem karjeras lekcija par studijām ārzemēs. Aigars Asnis no dreamfoundation.eu stāsta par izglītību Lielbritānijā, Dānijā, Nīderlandē. Foto ŠEIT.

24.01.2019. 7.a klase apmeklē AS MADARA Cosmetics un Ādažu Čipsus, lai izpētītu uzņēmuma ražošanas procesus un darbības nodrošināšanai nepieciešamās profesijas. Foto ŠEIT.

19.12.2018. Krimuldas vidusskolas 3.klašu izglītojamie tikās ar pavāri Ilzi Rancāni karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Iepazīsti profesiju!” ietvaros. Skolēni uzzināja, kāda ir pavāra darba ikdiena, nepieciešamajām prasmēm un iemaņām. Praktiski darbojoties guva priekšstatu par Ziemassvētku ēdieniem, garšām un smaržām. Foto ŠEIT.

12.12.2018. Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Iedvesmas stunda”. Mūzikas producents un izaugsmes treneris Gustavs Butelis (Arstarulsmirus), “Iedvesma” radītāja Diāna Kļimčenko un Iedvesmotājs moto frīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs 9.-12.klašu izglītojamos iedvesmoja caur saviem dzīves stāstiem savas karjeras ceļā un iedeva metodi, kā kvalitatīvāk pieņemt lēmumus par savas nākotnes apzinātu būvēšanu, sevis iepazīšanu, nākotnes mērķu uzstādīšanā. Foto ŠEIT.

26.11.2018. 9.klases izglītojamajiem notika karjeras pasākums “Veidosim izpratni par profesijas izvēli”. Biedrības “Jauniešu akadēmija “Pacelt Pasauli”” koučinga trenere Ligita Millere izglītojamos iepazīstināja ar karjeras mērķu izvirzīšanu, izmantojot Brajena Meina metodi un veidoja izpratni par profesijas izvēli. Foto ŠEIT.

12.10.2018. pedagogs-karjeras konsultants Līga Kalniņa piedalījās karjeras atbalsta gadskārtējā nacionālā konferencē “Mērķtiecīga karjeras attīstības atbalsta pilnveide izglītības iestādēs”

Konferencē Latvijas jaunieši (10.-11.klašu izglītojamie un profesionāli tehnisko skolu audzēkņi) dalījās savos iespaidos par karjeras atbalstu:

  • Ir jādara, jāizceļas uz citu fona, jādomā, kā to izdarīt!
  • Jo vairāk dara, jo ātrāk pazūd bailes.
  • Nepadoties!
  • Jāprot runāt ar cilvēkiem, argumentēt savas domas.

Latvijas nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis par karjeru stāstīja kā par iedvesmu. Katra cilvēka karjeru veido 3 pilāri:

  1. Zināšanas (izglītība);
  2. Pieredze;
  3. Harizma (reizēm Dieva dota, bet reizēm to var izkopt).

Lai veidotu karjeru svarīgākais šai ceļā ir SADARBĪBA.

22.05.2018. 5.b klases izglītojamie pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē z/s “Rūķīšu tēja”, kur tiek iepazīstināti ar personīgo veiksmes stāstu uzņēmuma izveidē, ārstniecības augu audzēšanu un vākšanu, tēju žāvēšanas, uzglabāšanas un fasēšanas procesu, nepieciešamajām profesijām, uzņēmumā strādājošo darbinieku prasmēm un iemaņām.

18.05.2018. 5.a klases izglītojamie karjeras pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē Šokolādes muzeju Pūrē, lai iepazītos ar šokolādes ražošanas procesu no sendienām līdz pat mūsdienām. Iepazītas šokolādes ražošanai nepieciešamās profesijas un izmēģinātas savas prasmes un iemaņas šokolādes konfekšu gatavošanā.

17.05.2018. Krimuldas vidusskolā karjeras attīstības atbalsta pasākums 3.-4.klašu izglītojamiem “iepazīsim tehniskās zinātnes!”, ”ķīmiķis darbā”. Izglītojamie tika iesaistīti izglītojošās nodarbībās, lai iepazīstinātu ar inženierzinātņu iespējām caur praktisku darbošanos.

11.05.2018. 6.a klases izglītojamie pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē dabīgi čipsu ražotni SIA “Latnature”, lai iepazītos ar čipsu ražošanas procesu un nepieciešamajām profesijām, dārzeņu čipsu un dārzeņu sausmaizīšu tapšanas procesu no izejvielas līdz gatavai produkcijai veikala plauktā.

10.05.2018. 8.klases izglītojamie pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē maizes ceptuvi “Zelmas maiznīca”, lai iepazītu maizes cepšanas procesu un tajā nepieciešamās prasmes un iemaņas, kā arī darba vidi, aprīkojumu un specifiku mājražotāja ceptuvē.

26.04.2018. Krimuldas vidusskolas izglītojamie apmeklē izstādi SkillsLatvia 2018, kur iespēja izmēģināt vairāk nekā 50 dažādas profesijas un profesionālās prasmes, gūt ieskatu par ekonomikas nozarēm un konkrētām profesijām tajās, lai labāk izprastu savu profesionālo piemērotību, padarot vieglāku nākamās profesijas izvēli. Kā arī neformālā gaisotnē rast atbildes uz dažādiem karjeras plānošanas jautājumiem, uzzināt vairāk par profesionālās izglītības piedāvātajām iespējām, iesaistīties diskusijās ar  profesionāļiem, dzirdēt iedvesmojošus pieredzes stāstus no atzītiem darba devējiem un audzēkņiem.

05.04.2018. 9.klase pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē sukāžu ražotni “Rāmkalni”, lai iepazītu ražošanas procesu, nepieciešamās profesijas, darba vidi, aprīkojumu, specifiku.

03.04.2018. Krimuldas vidusskolā viesojās biedrība MLTENKULTEN, lai 1.-4.klašu izglītojamiem  vadītu lekciju un radošo darbnīcu “Profesija animācijā”. Tika iepazītas scenārista, režisora, mākslinieka, animatora, animatora asistenta, operatora, skaņas režisora un producenta profesijas.

29.03.2018. 7.b klase karjeras pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē sukāžu ražotni “Rāmkalni”.

26.03.2018. Tikšanās ar amatnieci-floristi ievu Sudrabu-Leināti, lai iepazītu amatnieka florista profesiju, personīgais veiksmes stāsts. Radošā darbnīca, kuras laikā skolēni izmēģina savas iemaņas un prasmes, veidojot Lieldienu dekorus no parafīna.

23.02.2018. 11., 12.klase apmeklē izstādi “Skola 2018”, lai uzzinātu par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs, iepazītos ar profesiju daudzveidību un nepieciešamo izglītību.

2018.gada 12.februārī 26 izglītojamie – interesenti (Bērnu žūrija no 1.-12.kl.) apmeklēja izdevniecības Zvaigzne ABC tipogrāfiju, kur iepazinās ar grāmatu iespiešanas procesu. Pasākuma “Eko dizains” ietvaros izglītojamie apmeklēja arī Siguldas papīrmākslas darbnīcu “Viktora vēstules”. Apmeklējuma laikā tikās ar mākslinieci un darbnīcas izveidotāju Zinaīdu Ceski, iepazinās ar mākslinieces pieredzi, kā viņas dzīvē ienāca eko dizains. Izglītojamie piedalījās radošajā darbnīcā un, pielietojot eko dizaineriem nepieciešamās prasmes, paši izveidoja savu grāmatzīmi.

14.02.2018. Ēnu dienas. Deviņi Krimuldas vidusskolas izglītojamie ēno dažādu sev interesējošu profesiju pārstāvjus, lai izzinātu interesējošo profesiju un saprastu vai tā tiešām ir viņu nākotnes profesija. Tika ēnotas šādas profesijas: blogere, farmaceits, web programmētājs, audiovizuālās mediju mākslas departamenta vadītājs un programmas direktors, ugunsdzēsējs, vizāžists, gaļas pārstrādes uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, fizioterapeits, veterinārmedicīnas students, sētnieks, autovadītājs-ekspeditors.

2018.gada 30.janvārī 6.b klase karjeras pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklēja saldumu ražotni IK “Snigal” un moderno, tehnoloģisko un videi draudzīgo sadzīves atkritumu poligonu un dārzeņu audzētāju SIA “Getliņi EKO”.

2018.gada 29.janvārī 7.a un alternatīvā klase karjeras pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros apmeklē lielapjoma rūpnieciskās šūšanas uzņēmumu SIA “Guntē” un SIA “Getliņi EKO”.

2018.gada 12.janvārī “Mana karjera kokrūpniecības jomā”, 8.-9.klašu un 10.-12.klašu izglītojamiem tikšanās ar kokrūpniecības nozares eksporta padomes koordinatoru Artūru Bukontu – karjera un izglītība meža nozarē no personīgās perspektīvas.

2018.gada 9.janvārī Interaktīvas nodarbības “Veidosim izpratni par profesijas izvēli” 1. un 2.klašu izglītojamiem pie Jolantas Priedes.

2017.gada 19.decembrī pasākums “Mana karjera kokrūpniecības jomā”, 8.-9.klašu un 10.-12.klašu izglītojamiem divas nodarbības “Meža nozare – Latvijas ekonomikas dzinējspēks” vada Kristaps Ceplis. Skolēni tiek iepazīstināti ar kokrūpniecības jomas daudzveidību, specifiku, darba ikdienu. izziņa, kādas prasmes un personības īpašības palīdz šo profesiju pārstāvjiem noturēties darba tirgū un gūt gandarījumu savā profesijā.

2017.gada 14.novembrī skolēniem tika organizētas divas nodarbības “Es nākotnes darba tirgū”:

  1. 9.klases skolēniem kā atrast savu sirds profesiju;
  2.  10., 11.klases skolēniem kādas ir pieprasītākās spējas, prasmes un profesijas.

“Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

nakotne

Krimuldas vidusskola piedalās Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Informatīvā plāksne (pdf)

Karjeras veidošana ir nepārtraukts process, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi un apkārtējo pasauli, analizē un pielieto to, lai izvēlētos savu nodarbošanās jomu un pēc tam jau konkrētu profesiju. Karjeras veidošana turpinās visas cilvēka dzīves garumā. Pirmo apzināto informāciju mēs par karjeras veidošanās procesu iegūstam skolā, paralēli zināšanu apguves procesam.

Krimuldas vidusskola jau no pirmsākumiem ir iesaistījusi katru bērnu savas karjeras veidošanās procesā, līdz šim gan neakcentējot vārdu “karjera”. No marta beigām arī esam iesaistījušies projektā “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kurš mums dod finansiālu atbalstu dažādu pasākumu un ekskursiju organizēšanā ar mērķi izzināt dažādas profesijas, gūt informāciju par tālākās izglītības iespējām gan pēc pamatskolas, gan vidusskolas beigšanas. Pozitīvi, ka varam veidot sadarbību ar G.Merķeļa Lēdurgas pamatskolas 7.-9.klašu skolēniem, iesaistot arī viņus atsevišķos pasākumos.

Lasīt visu rakstu!

Skolēni maija mēnesī iepazinās ar dažādām profesijām, apmeklējot dažādus objektus. (Lasīt!)

Tikšanās ar žurnālistu A. Bogustovu

Tikšanās ar žurnālistu U. Jokstu

Profesiju rīts – vecāki skolēniem stāsta par savu profesiju

Projektu nedēļā 5. – 11. klases prezentē savas profesiju mājas