Kosmosa izziņas centrā2024.gada 16.februārī abas 7.klases piedalījās bezmaksas interešu izglītības programmā “Pacelšanās kosmosā”. Bezmaksas interešu izglītības programmu nodrošināja Eiropas  Ekonomiskās zonas finanšu instruments un Norvēģijas finanšu instruments programmā “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs”.

Skolēni veica vairākus uzdevumus, bija jāmeklē atbildes par cilvēces nozīmīgākajiem atklājumiem dažādos laika periodos, iepazina procedūras un prasmes, kas nepieciešamas astronautiem un cilvēkiem, kas plāno pārcelties uz citām planētām. Tematisko ekspozīciju baigās skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem, ko tad viņi uzzināja. Bija iespēja izbaudīt kā ir būt astronautam.

Darbnīcā “Pacelšanās kosmosā” skolēni centās atšifrēt no kosmosa saņemtu ziņu. Pēc tam skolēni piedalījās nodarbībā “Misijas vadība”, kurā viens ir astronauts ar konkrētu lomu un otrs ir darbinieks no kosmosa vadības centra. Saziņas laikā astronautam bija jāpilda konkrētas darbības.

Lai arī diena bija piesātināta un intensīva, skolēni par Kosmosa izziņas centra apmeklējumu bija apmierināti. Visas dienas laikā skolēni uzzināja daudz jaunumus saistītus ar kosmosu un uzdevumu pildīšanas laikā saskatīja un pielietoja skolā gūtās zināšanas un prasmes.

Foto ŠEIT!

Skolotāja K.Eigenfelde