2017.g. 22.septembrī Krimuldas vidusskolas 10. klases skolēni piedalījās  EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENĀS 2017, kas  norisinājās Kaupo piemiņas vietā, Krimuldas baznīcā. Šogad aprit līvu valdnieka Kaupo nāves 800. gadadiena.

Kā vēsta Indriķa hronika, 1217. gada 22. septembrī pēc kaujas ar igauņiem, Gaujas lībiešu valdnieks Kaupo beidza savas dzīves gaitas šai saulē. Viņa izvēles, lēmumi un darbība ietekmējuši mūsu novada vēstures gaitu. Viņš ir personība, kuru godājam un pieminam. Kaupo ir viens no pirmajiem kristītajiem Livonijas valdniekiem, ievērojama vēsturiska personība 12./13. gadsimta mijā. Viņa rīcība ietekmējusi daudzus tā laika notikumus Gaujas lībiešu zemēs un vērtējama Eiropas vēstures kontekstā.

Pie Krimuldas baznīcas tika pacelts Eiropas kultūras mantojuma karogs. Pasākuma laikā tika aizdedzinātas un noliktas svecītes pie Kaupo pieminekļa. Krimuldas baznīcā skolēni iepazinās ar Turaidas muzejrezervāta galveno speciālistu stāstījumu  “Turaida – Gaujas lībiešu zeme” un iepazinās ar izstādēm “Turaida Indriķa hronikā” un “Sateseles pilskalna stāsts”. Pēc Krimuldas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāja Jura Austra Rāviņa uzrunas un svētbrīža baznīcā skanēja lībiešu dziesmas Vidrižu folkloras kopas “Delve” izpildījumā.

Skatīt foto!