Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 26. reizi, Latvijā – 25. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Šogad Nedēļa notiek no 13. – 19. novembrim un pirmdiena, 13. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai ir divi kopējie lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda –  pieaugušajiem.

Krimuldas vidusskolā notika Rītausmas lasījumi.
Šī gada grāmata bērniem ir Astridas Lindgrēnes klasiskais darbs par Emīlu. Mēs izvēlējāmies grāmatu Lennebergas Emīla jaunie nedarbi.

Foto ŠEIT!

G.Bratuškina

Izglītojamie lasa grāmatu - klases solā vai aplī, vai apgūlušies un apsegušies ar segu