Viens zaļš darbs Latvijai

Krimuldas vidusskolas Vides pulciņa dalībnieki aktīvi iesaistījās atkritumu pārvēršanā, izveidojot jaukas spēles.

Kādi atkritumi visbiežāk nonāk skolas atkritumu tvertnē? Tās ir piena paciņas un dažādi papīra izstrādājumi. Kā skolēni atpūšas starpbrīdi? Spēlē spēles telefonā, lasa grāmatu vai sarunājas. Kā mēs varam izmantot iepakojumu atkārtoti? Radot dažādas spēles, lai starpbrīdis tiek pavadīts aktīvi un jautri.

Kā padarīt starpbrīžus jēgpilnus, aizraujošus un aktīvus? Jāizgatavo spēles, aktīvai brīvā laika pavadīšanai.

Vides pulciņš izveidoja depozīta punktu no kartona kastes, kurā mest mazās piena paciņas. Depozīta punkts ātri piepildījās.

Kādas aktivitātes tika pagatavotas:

• Dambrete no kartona. Kauliņi- plastmasas korķīši.
  • Futbola laukums- trāpi vārtos pūšot ar salmiņu papīra bumbu.
  • Trāpi mērķī. Kartona kastē ievietotas piena paciņas, kurās jāieripina vai jāiemet bumbiņa.
  • Pelni punktus. Kartona kastei piestiprinātas piena paciņas ar norādītiem punktiem. No plastmasas krējuma vāciņiem izgriezti riņķi. Met un skaita punktus.
  • Putnu barotava no plastmasas piena pudeles, kuru nevar nodot depozīta punktā.

Spēles tika izvietotas gaitenī. Visi skolēni ar prieku iesaistījās un brīvo laiku pavadīja aktīvi un pozitīvās emocijās. Vairāki skolēni izbrīnā teica, ka nebija iedomājušies, ka piena paciņas var izmantot, lai izveidotu spēles!

Krimuldas vidusskolas Vides pulciņa dalībnieki: Aleksējevs Aleksejs, Bane-Balode Luīze,

Undīne Kampusa, Kazaka Annija, Lutkevics Vilberts Vairis, Ozers Martins, Petroviča Signe

Šlesers Toms, Volkoviča Anna un Estere Kampusa.

Skolotāja: Evija Treija