Smaidīgi skolnieku ar Kotrīnu ZīliPiektdien, 6.oktobrī, sākās Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls, lai rosinātu jauno paaudzi vairāk laika veltīt  lasīšanai, sadzirdot un sajūtot dažādu autoru vēstījumā, demonstrējumā, ka grāmata ir pasaule, kurā sastopams ir kā iespējamais, tā neiespējamais.

Mūsu 6.a un 9.b klase Baltajā Flīģelī tikās ar lietuviešu rakstnieci un ilustratori Kotrīnu Zīli, kas stāstīja par savām divām latviešu valodā pārtulkotajām grāmatām – “Samainītais” un “Dvēsele sviestmaižu kārbiņā”.  Interesantākais, ka  ierosmi rakstīšanai devusi lietuviešu mitoloģija un dažādās tautas paražas, tāpēc rakstniece aicināja domāt, vai arī mūsdienās var atrast mītiskas būtnes, vai seno laiku tradīcijas mūsdienu jauniešiem var šķist stilīgas, ja uz to paraugās citādāk, neierastāk. Stāstot par sevi, autore  ļāva ieklausīties lietuviešu valodas skanējumā, bet skolēni uzdeva savus jautājumus gan latviešu, gan angļu valodā.

9.b klase Jaunrades centrā piedalījās arī savas grāmatas tapšanas darbnīcā, bet vakarā apmeklēja literāri muzikālo vakaru “Es nemāku, komatus”, kurā dzejnieks Ilmārs Šlāpins lasīja savus dzejoļus trio “Tresensus” skaniskajā ietērpā, bet klausītāji varēja tvert tik dažādās noskaņas un domu lidojumus par mums pašiem un mūsu laiku.

Foto ŠEIT!

Sk. A.Podziņa un G.Bratuškina