Latvijas iedzīvotāju zinātkāri un aktivitāti jau sesto gadu pēc kārtas Eiropas dienā apliecina nevis vārdi, bet darbi – dalība Eiropas eksāmenā, kas notiek tiešsaistē www.esmaja.lv. Eiropas eksāmena mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu.

Lai ļautu Eiropas eksāmenā piedalīties pēc iespējas plašākam dalībnieku skaitam, šogad tas notiks 7., 8., 9. maijā. Prieks, ka katru gadu dalībnieku skaits aug. 2019. gadā Eiropas eksāmenā piedalījās jau teju 20 000 dalībnieki, aktīvākie no tiem – skolēni.

 

Svarīgākais par Eiropas eksāmenu:

– Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, izvēloties sev piemēroto vecuma grupu (5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola) vai jautājumu grūtības pakāpi (pieaugušajiem jautājumi dalīti trīs grūtības pakāpēs);

– Eiropas eksāmenā jāatbild uz 20 jautājumiem;

– Pēc Eiropas eksāmena nokārtošanas, dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību un uzzina iegūto punktu skaitu. Daudzas Latvijas skolas iegūtos punktus pārvērš atzīmēs;

– Labākie saņem balvas! Šogad tiks apbalvota arī aktīvākā klase, balvā – moderns galda tenisa galds un aprīkojums.

 

Ko var darīt jau šobrīd?

– Sīkāk par Eiropas eksāmenu ŠEIT;

– ES mājas interneta vietnē esmaja.lv var iepazīties ar mācību materiālu kopu “Vitamīns ES”, ko vērtīgi izmantot mācību procesā;

– Sekot mums sociālajos medijos – Facebook @esmajalv un @EiropasEksamens, kā arī Instagram @esmajalv, piedalīties dažādos konkursos, iegūt jaunas zināšanas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem vai risinot rēbusus un sekojot līdzi aktualitātēm;

– Piesakiet skolu dalībai eksāmenā ŠEIT (pieteikšanās vēlama, bet nav obligāta).

 

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.