Zīmējumi, mākslas darbi, ūdens gleznojums25. aprīlī  programmas  “Latvijas skolas soma” ietvaros 5. un 6. klašu skolēni piedalījās neparastās ebru mākslas nodarbībās “Purvītis. Koši pelēkais latvietis”. Iedvesmojoties no latviešu mākslas klasiķa pavasara gleznām, radījām savas krāsu kompozīcijas. Ebru tehnikā top zīmējumi uz ūdens bāzes. Zīmējums tiek veidots, uzpilinot ar pipeti vairākus ūdenī nešķīstošās krāsas pilienus. Krāsas nesaplūst savā starpā un veido krāšņus ornamentus.  Pilina vairāku toņu pilienus, ko  pēc tam ar ķemmes vai gara un plāna kociņa palīdzību “izzīmē” tā, kā zīmētājs vēlas.

Skolēni ar lielu interesi vēroja ebru tehnikas demonstrāciju un ar aizrautību veidoja savus ebru zīmējumus. Katrs šajā nodarbībā tapušais ebru zīmējums ir neatkārtojams un vienreizējs, tapa ziedi, dabas ainavas, kosmosa un jūras plašumi.

Viuzuālās mākslas skolotāja Irēna Olekša