No 8. līdz 14. martam tiešsaistē norisināsies

Bērnu mentālās veselības nedēļa,

kurā Latvijā zināmi psihologi, psihoterapeiti un pedagogi izglītos vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēs par palīdzības iespējām Latvijā. Visas nedēļas garumā ar videostāstiem par mentālās veselības tēmu dalīsies dzejnieki un rakstnieki.

Tiešraides un videostāstus varat skatīties LSM.LV.

Bērnu mentālās veselības nedēļas programma:

  • Pirmdien, 7. martā, plkst. 16.00 Andas Avenas sarunā Kad vecāki šķiras eksperte Laila Balode, “Centrs Dardedze” konsultāciju daļas vadītāja, aplūkos šķiršanās tēmu ģimenē un to, kā tas ietekmē bērnu.
  • Otrdien, 8. martā, plkst. 14.00 norisināsies saruna ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Konsultācijas daļas vadītāju Ingu Gulbi par pieejamo atbalstu vecākiem un bērniem. Savukārt plkst. 18.00 Agnese Drunka ar bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu sarunā “Diagnoze – vai spriedums uz mūžu? pieskarsies dažādu vecumposmu atšķirībām un ar to saistītajām vecāku ekspektācijām, kā arī runās par to, ko sevī ietver bērna mentālā veselība un kā tiek noteiktas diagnozes.
  • Trešdien, 9. martā, plkst. 15.00 ikviens var piedalīties Annas Pannas (Annas Bīrmanes) cukurcepumu meistarklasē, savukārt plkst. 18.00 norisināsies dr. Ievas Evertes vebinārs “Palīdzēt sev, lai palīdzētu bērnam” par to, kā vecāku un bērnu mentālā veselība ir cieši saistīta.
  • Ceturtdien, 10. martā, plkst. 12.00 norisināsies Valda Meldera saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu “Vai viegli būt jaunam? par pusaudžu vecuma izaicinājumiem.
  • Piektdien, 11. martā, plkst. 10.00 Agnese Drunka runās ar psiholoģi Kristīni Balodi par bērna identitātes meklējumiem un seksualitāti dažādos vecumposmos, savukārt 15.00 Kristīne Virsnīte vadīs sarunu “Kāpēc “ābols nekrīt tālu no ābeles”?” ar psiholoģi, KBT psihoterapeiti, Mg. art., Dr. psych. Diānu Zandi, iedziļinoties bērna temperamenta tēmā.
  • Sestdien, 12. martā, plkst. 19.00 sarunā “Pāraprūpe – lāča pakalpojums bērnam” Valdis Melderis izjautās ārstu psihoterapeitu Artūru Miksonu par helikoptervecāku fenomenu un tā iespaidu uz bērnu.
  • Svētdien, 13. martā, plkst. 17.00 Bērnu mentālās veselības nedēļa noslēgsies ar pedagoģes Līgas Bērziņas vebināru “Intensīvas emocijas”, kurā ikviens var uzzināt plašāk par emociju regulāciju – par to, kā iemācīties emocijas izprast un vadīt tās.