Barikāžu laiku atceroties

Barikāžu laika priekšmeti, apģērbi, aparatūra un foto15.janvārī Krimuldas vidusskolā 4.-12.klašu skolēniem notika nodarbība “Latvijas skolas somas” programmā “Barikāžu laiks 1991. Tā laika jaunieša stāsts”. Nils Klints, kurš pārstāvēja Āra dzīves apmācību centru ”Pelēkais vilks”, pats, tolaik 16 gadus jauns puisis, piedalījās barikāžu laika notikumos un pildīja ziņneša un novērotāja uzdevumus Vecrīgas dažādos “karstajos” punktos. Savā stāstījumā Nils Klints atgriezās Latvijas vēsturē, pastāstot, kā vēsturiskie notikumi no Latvijas Valsts dibināšanas brīža nonāca līdz 1991. gada 13. janvārim. Skolēni varēja aplūkot gan fotogrāfijas, gan dažādu priekšmetu paraugus, kas ir saglabāti kā unikālas liecības par laiku, kad tika noturēta trauslā, nesen pasludinātā Latvijas neatkarība.

Tā bija ļoti interesanta vēstures stunda, kas nostiprināja skolēnos pārliecību par to, ka mums visiem kopā jābūt atbildīgiem par savu valodu,  savu tautu un savu zemi. Tikai kopā mēs nosargāsim savu neatkarību un brīvību! Pasākuma foto ŠEIT.

Paldies par interesanto un aizrautīgo stāstījumu!

Direktore Danute Staka