Radošums Krimuldas vidusskolā

Radošums ir māka radīt ko jaunu. No zinātniska viedokļa, radošas domas rezultātā rodas gan oriģināla, gan piemērota ideja. Ir uzskats, ka radošums ir iedzimts, citi apgalvo, ka radošumu var iemācīties.

Radošums mūsdienās ir nepieciešamība katra cilvēka attīstībai un virzībai. Pasaules lietu kārtība ir tik tālu attīstījusies, ka liekas – viss jau ir bijis un ir, ko tad vēl var izgudrot?

Taču cilvēka prāta resursi ir pārsteidzoši, un, paskatoties apkārt pasaules un Latvijas kontekstā, redzam, ka veiksmīgākie ir tie, kas spēj saskatīt jau bijušās un esošās lietās kaut ko jaunu, turklāt ne tikai saskatīt, bet arī ieviest un realizēt. Tas nozīmē, ka nākotnes cilvēkam ir jābūt vispusīgam, jāspēj domāt jaunos virzienos, pārzinot savu nozari, kam savukārt ir pamatā zināšanas. Nākotnes cilvēks spēj pārvarēt šķēršļus, nebaidās riskēt,

ir motivēts lietu vai ideju radīšanas procesā un nefokusējas uz rezultātu.

Krimuldas vidusskolas 7.a un 7.b klases skolēni radošumu visās izpausmēs realizē projektā  A.de Sent-Ekziperī “Mazais princis” vides izpēte, vides veidošana. Nav noslēpums, ka “Mazais princis” ir kļuvis par vislabāk pārdoto grāmatu pasaulē, kāda jebkad ir bijusi izdota. “Mazo princi” ir pārveidots gan par teātra, operas un baleta izrādēm, gan par Mazo princi ir uzņemtas kinofilmas un zīmētas animācijas. Liekas, ko tad vēl varētu jaunu varētu izdomāt! Taču var gan! Skolēni, izpētot vidi, veidoja krāšņus albumus, spēles ar uzdevumiem, puzles, atmiņu spēles, arī video filmiņu un radošu prezentēšanu. Kā arī planētu vizuālos atainojumus no plastilīna, papīra, līmes u.c. materiāliem. Īpaši gribētos uzsvērt Linarda Bubko iespaidīgo galaktikas atainojumu, Sindijas Bičkovskas atmiņu spēles gleznojumus, Paulas Kukles izstrādāto spēli, kur katrai planētai jāpieliek klāt atbilstošās vides zīmes. Nikolai Bužeriņai izteiksmīgo citātu lasījumu animācijas filmai, Keitijas Felicitas Lūses izsmalcinātos zīmējumus, Jetes Patrīcijas Kublicas  ar plastilīnu veidoto darbu.

Prasme ģenerēt jaunas idejas ir nepietiekami, sākumā ir jāpieņem lēmums izmantot savas spējas, lai veidotu idejas. Paldies visiem skolēniem par ieguldīto darbu un rezultātu!

Krimuldas vidusskolas bibliotēkā ir apskatāmi 7.a un 7.b skolēnu darbi. Laipni lūgti! Foto…

Rakstu sagatavoja skolotāja Agrita Saulīte