10.klases mācību ekskursija

2019./2020.m.g. 1.semestris

   2019./2020. mācību gads  10. klasei  iezīmējās ar jaunu sadaļu mācību procesā– projektu vadības, tās teorētiskās un praktiskās norises apguvi. Tāpēc arī, plānojot mācību ekskursiju  pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika, devāmies uz Raunu, lai iepazītu tur strādājošos uzņēmējus, uzzinātu viņu izaugsmes ceļu no idejas līdz tās piepildījumam, ieraudzītu sasniegto, dzirdētu tālāko attīstības vīziju.

   Kā vieni no pirmajiem, ko apmeklējām, bija Raunas “Siera ražotne”, kurā saimnieko un ļoti veiksmīgi strādā Ilmārs un Zane Ceriņi. Biznesa ideju aizsāka īpašnieka mamma, iesaistot tajā arī dēlu, līdz šodien tas ir kļuvis par dēla ģimenes biznesu.

   Sākumā baudījām dažādus sierus. Pats pirmais siers, ko viņi  sākuši ražot, bija ar sierāboliņu, Tagad to audzē arī savā  īpašumā. Mēs, desmitie, iesaistījāmies makaronu ražošanas procesā – no mīklas rullēšanas līdz gataviem  makaroniem, kas liekami katlā. Garšoja lieliski!

   Otrs uzņēmējs, pie kura viesojāmies, bija dabīgo čipsu ražotne SIA ”Latnature”. Sākumā gides mums pastāstīja par tā darbību, jo bez čipsiem šeit ražo arī konfektes. Tad arī tika kairinātas un apmierinātas mūsu garšas kārpiņas, izbaudot to dažādību. Radošajā daļā arī mēs paši gatavojām konfektes, skaisti iesaiņojām, lai kā cienastu aizvestu uz mājām.

   Atziņa no šīs ekskursijas – gūtais apstiprinājums, ka pat visvienkāršākā ideja no ieceres var kļūt par īstenību. Tikai pašiem sev jātic.

Astrīda Podziņa, klases audzinātāja

Ekskursijas foto …