6.a un 6.b klase Meža ekspedīcijā

27.septembrī 6.a un 6.b klase devās “Meža ekspedīcijā”, kuru rīko AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar LU Starpnozaru izglītības inovāciju centru, LVMI “Silava” un AS “Latvijas Finieris”

Atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā izprata, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē,apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veica praktiskus un radošus uzdevumus,veicināja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Latvijas valsts mežu ekspedīcija ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaidīja LVM darbinieks, kurš iepazīstināja ar pasākuma norisi un izsniedza darba burtnīciņas un zīmulīti.

Katrā pieturā mūs sagaidīja vērtīga informācija par meža kopšanu, sargāšanu, kā arī tika piedāvāti praktiski veicami darbi – koku garuma mērīšana, augsnes pH līmeņa noteikšana, priežu stādu skaitīšana 1 ha platībā u.c. noderīgi praktiski uzdevumi.

Kā visradošāko un interesantāko uzdevumu skolēni novērtēja tilta celšanu bez naglām un skrūvēm, izmantojot tikai koka materiālus. Bet noslēgums mums bija kā atpūta dabā jeb pikniks ar desiņu cepšanu.

Paldies Latvijas Valsts mežiem par šo iespēju. Paldies Krimuldas novada Domei par transporta atbalstu.

Informāciju sagatavoja pedagogs A.Saulīte