Šodien Krimuldas vidusskolas 1.-4.klašu izglītojamie svinēja Meteņdienu. Meteņdiena jeb Meteņi ir vieni no latviešu gadskārtu svētkiem, kas tradicionāli tiek svinēti 6. februārī.

Rotājošies pašdarinātās maskās un skandinot pašdarinātus mūzikas instrumentus, 1.-4.klašu skolēni kopīgiem spēkiem vilka bluķi. Pie ugunskura tika dziedātas dziesmas, skaitīti pantiņi un ticējumi.

Atbilstoši Meteņdienas tradīcijām bērni vizinājās ar “ragavām”, šoreiz tās bija ļoti īpašas – bērni tika vizināti zirga kamanās. Lai gan ziema tika dzīta prom, ziemas priekus visi baudīja ar sajūsmu!

Meteņos nu nekādi neiztikt bez svētku mielasta, izglītojamie cienājās ar auzu, miežu putrām un gardiem ievārījumiem. Svaigā gaisā viss garšoja īpaši labi!

Vairāk foto skatīt ŠEIT!